Hakkımda

Fatma Tuba Aydın

Ülkemizde gelişmekte olan psikoterapi, hümanist psikoloji ve pozitif psikoloji alanları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin yararlanmasını umduğum siteme hoş geldiniz.

Ben Fatma Tuba Aydın. Avusturya’da lisanslı sistemik aile terapisti olarak çalışıyorum. Çift zamanlı olarak Sigmund Freud Üniversitesinde Psikoterapi Bilimi alanında doktoramı yapmaktayım.

Soranlara rahat bir koltukta oturup insanlarla hayatlarının en önemli konularını konuşarak geçimimi sağlıyorum diyorum. Bu standart cevabım oldukça basitleştirilmiş bir yanıt. Fakat meselenin özünü de ortaya koyuyor. Her sabah işime giderek almış olduğum psikoterapi eğitimini farklı milletlerden danışanlarıma uyguluyorum. Bireylerin kendilerine daha iyi yardımcı olabilmelerine yardımcı olmak mesleğimiz. Sistemik aile terapisti olarak aile bireylerinin birbirlerine daha iyi yardımcı olabilmelerine yardımcı olabilmeyi hedefliyorum. Avusturya’da yaşayan gurbetçiler olarak birbirimizin hayatını zorlaştırmayı bırakıp kolaylaştırmak için yapıcı adımlar atmaya başlamamız ise şimdilik hayalim.

Web sitemdeki yazılarımda ekseriyetle yurt dışında aldığım eğitim ve yaptığım çalışmalarımdan elde ettiğim tecrübeleri Türkiye’de yaşayan meslektaşlarımla paylaşıyorum. Bu süreçte ben de okuduklarımı hazmediyor, gelen geri bildirimlerle yeni şeyler öğreniyorum.

Avusturya’da psikoterapi ile ilgili düzenlemeler yalnızca KOVİD dolayısıyla riskli grupta olanlar için online terapiye müsade etmiştir. Yüz yüze terapi hizmetinin yerini tutması güç. Bu nedenle online terapi hizmeti sunmuyorum. Kovid dolayısıyla endişeleriniz varsa, online terapiyi tercih etmiyorsanız açık park alanlarında terapi hizmeti sunan meslektaşlarım da bulunuyor.

Özgeçmiş F. Tuba Aydın

Fatma Tuba Aydin CV